IKAR 28/99
ICARUS


scenariusz i reżyseria: Mirosław Dembiński
inspiracja scenariuszowa: Marek Pietracha
zdjęcia : Paweł Wendorff
montaż: Marek Denys
muzyka: Janek Pospieszalski
zdjęcia archiwalne:  Bogdan Kulka, Balbina Kasperkowiak

1999 / Betacam / 38 min.
 

                 
--zobacz zwiastun--

  

 

Portret Bogdana Kulki - „ostatniego wolnego glajciarza”.

Jednej z najbardziej barwnych i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych postaci w środowisku polskich paralotniarzy. Zdobywcy II miejsca w Coupe Icare 97 największego sukcesu polskiego paralotniarstwa, potępianego jednocześnie za straceńcze loty we mgle, w nocy w rotorach. Autora wrażliwych i subtelnych artykułów w „Przeglądzie lotniczym” i obscenicznych lalek z powiewającymi genitaliami. Pracowitego fotografa, właściciela dwóch zakładów fotograficznych i roztargnionego ojca dwóch synów, który nie zdążył wziąć ślubu z ich matką. Nie zdążył bo zginął jak Ikar zafascynowany szaleńczą spiralą, której nie przerwał tuż nad ziemią.

OPINIE:

„Ikar” | Grupa dyskusyjna paralotniarzy

Film pokazuje radość latania, mówi o wielkiej przygodzie, o radości życia, o lataniu dla spełnienia największych marzeń, a nie dla ilości przelecianych kilometrów. Ludziska - nie bójcie się okazywać swojej radości w czasie lotu.

Myślę iż najlepiej zapytać kogoś nie związanego z lataniem, co o tym filmie myśli. Ja tak zrobiłem i ku mojemu zaskoczeniu kumpel nabrał ochoty na latanie. Twierdzi iż w "Ikarze" jest POWER.